Kdo je Thália

17. března 2006 v 20:30 | amethyste |  Thalia
http://www.americas-fr.com/musique/cartes/cards/thalia-6.jpg

Jméno:Thália
Rodné jméno:
Ariadna Thalía Sodi Miranda
Datum narození:26.08.1971
Místo narození:Mexico City, Mexico
Výška: 167cm
Matka: Yolanda Miranda
Otec: Ernesto Sodi Pallares, umřel, když bylo Thalíi 5 let
Sourozenci: 4 sestry - Laura Zapata (herečka), Ernestina, Gabriela, Frederika
Manžel: Tommy Mottola, šéf nahrávací společnosti Sonny Music

Ariadna Thalía Sodi Miranda je nejmladší z pěti dětí. Když byl byla malá, nejraději sportovala a hrála si venku s chlapci. Její ženská stránka se ukázala, až když se nechala zapsat do školy klasického baletu. Tanec a kariéra starší sestry Laury (Lauru Zapatu jste měli možnost vidět jako Fátimu v Esmeraldě nebo v roli Verónici v Rosalindě) přiměly Thalíi snít o zářivé budoucnosti. Vzdala se snů o zlaté olympijské medaili, aby se stala slavnou zpěvačkou a herečkou. V osmi letech navštěvovala hodiny hraní na klavír a v devíti letech vystupovala se skupinou Din-Din, která se účastnila hudebních festivalů a vydala čtyři alba. S Din-Din budoucí hvězda procestovala hlavní město Mexico City a žila naplno životem umělce, životem, který vyžaduje vynakládat mnoho úsilí a trpělivosti.

V roce 1984 vstoupila do skupiny Vaselina a později do mexického seskupení Timbiriche jako sborová zpěvačka. Představovala dívku v muzikálu Grease (Pomáda). Thalía měla štěstí, sólová zpěvačka Timbriche opustila skupinu a producent Luis de Llano byl Thalíí tak nadšen, že na uvolněné místo dosadil právě ji. S Timbriche pak Thalía nahrála alba Timbriche VII, VIII a IX.

Zatímco Thalíina hudební kariéra rostla, Thalía se začala prosazovat také jako herečka. V letech 1987 až 1989 dostala role v telenovelách Ubohá slečna Limantourová "La pobre senorita Limantour" (1987), Patnáctka "Quinceanera" (1988) a Světlo a stín "Luz y Sombra" (1989). Když se Thalía stala sólovou zpěvačkou v Timbiriche, sláva skupiny rostla, ale vnitřní rozpory vedly k zániku.

Thalía se naučila anglicky a na rok se přestěhovala do Los Angeles. Vychytala nové trendy od těch módních, až po hudební a do Mexika se vrátila svěží a plná nápadů, úplně jako nový člověk. Zde jako sólová zpěvačka s novou image vydala své debutové album Thalía (1990), které odhalovalo její novou osobnost. Tehdy poprvé spolupracovala s producentem Alfredem Diazem Ordazem, se kterým později nazpívala dvě další nahrávky - Mundo de Cristal (1991 - Křišťálový svět) a Love (1992 - Láska). Fanoušci nebyli připraveni na tak náhlou změnu. Nemohli uvěřit, že jejich malá Thalía tak rychle vyrostla, odhalila si pupík a teď zpívá rock. Kritika nebyla k Thalíi právě příznivá, ale přesto mělo album ohromný úspěch a Thalía se přes všechno přenesla a pokračovala v práci. Bylo dobře, že si zachovala tento postoj, protože později jako mezinárodní hvězda o sobě musela poslouchat spoustu pomluv, například, že je moc tlustá nebo hubená. Thalía se tomu všemu směje a zpívá to v novém albu.

V roce 1991 byla pozvána do varietní show VIP de noche do Španělska, kde zůstala šest měsíců. Po návratu do Mexika natočila trojici telenovel, v nichž hrála postavu jménem María. První z nich, María Mercedes, přišla v roce 1992 a stala se velkým hitem. Velký úspěch slavila také následující Marie od moře "Marimar" (1994), která se ve Spojených státech dostala na vrchol žebříčku sledovanosti. Poslední neméně úspěšná telenovela María la del barrio byla natočena v roce 1995 a proslavila Thalíi ve více než 120 zemích světa.

Kariéra herečky jí otevřela bránu do světa. Ještě v témže roce, 1995, se vrátila ke zpívání a vydala první album u EMI En Extasis (V extázi). Producentem byl manžel Glorie Estefan, Emilio Estefan a také Oscar López. Album se drželo na vrcholu po mnoho týdnů. Bylo vydáno ve více než dvaceti zemích a obdrželo i mnoho zlatých a platinových desek za úspěch ve Střední Americe. Singl a videoklip Piel Morena (Opálená kůže) vyvolal senzaci. Noví fanoušci obdivovali tropické rytmy a balady, které tvořily Thalíin okouzlující styl.

Thalía byla žádaná na festivalech po celém světě, od Vina del Mar v Chile k Miami's Calle 8 Festival. Byla neustále zasypávána cenami, vyznamenáními a poctami a vyhledávaná novináři. Ale mezi těmi všemi pomluvami, které úspěch také přináší, zůstal Thalíi úsměv v srdci a laskavá duše.
Filmografie:
1999 Mambo Café - Nydia
1999 Rosalinda (TV seriál) - Rosalinda Perez Romero Altamirano
del Castillo/Paloma Dorantes
1996 María la del Barrio (TV seriál) - María Hernández de la Vega
1996 Vamos al baile
1994 Marimar (TV seriál) - Marimar/Maria del Mar Perez/Bella Aldama
1992 María Mercedes (TV seriál) - Maria Mercedes Munoz
1990 VIP noche (TV seriál) - host
1989 Luz y sombra (TV seriál) - Alma
1987 Quinceanera (TV seriál) - Beatriz
1983 La
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama